Haji Sulaiman Bin Haji Narawi

( PPK,PPS,AMN,PBK )

 

PENGALAMAN DALAM PERKHIDMATAN

  2.1.1983 - 1.1.1985 Guru Sandaran (Terlatih), SMK Simunjan No.1, Simunjan, Sarawak
  2.1.1985 - 30.4.1985 Penolong Pengarah, Jabatan Pelajaran Sarawak
  2.5.1985 - 7.6.1987 Pegawai Tadbir, Pejabat Daerah Sri Aman
  8.6.1987 - 3.10.1988 Penolong Setiausaha, Kementerian Pertanian & Pembangunan Masyarakat
  4.10.1988 - 1.1.1993 Penolong Setiausaha, Pejabat Setiausaha Kewangan Negeri
  2.1.1993 - 12.12.1993 Penolong Setiausaha, Kementerian Alam Sekitar & Kerajaan Tempatan
  13.12.1993 - 8.1.1997 Penolong Setiausaha, Pejabat Ketua Menteri
 
9.1.1997 - 3.1.1999
Pegawai Daerah, Pejabat Daerah Lawas
 
4.1.1999 - 1.1.2002
Penolong Setiausaha, Kementerian Alam Sekitar & Kesihatan Awam
 
2.1.2002 - 31.7.2012
Setiausaha, Suruhanjaya Perkhidmatan Awam Negeri Sarawak
 
29.1.2013 - 29.7.2014
Ketua Pegawai Eksekutif, Lembaga Kebajikan Anak-Anak Yatim Negeri Sarawak
 
5.1.2015 - Sekarang
Ahli Suruhanjaya Pilihan Raya