YBhg Dato' Md Yusop Bin Hj Mansor

(SIMP,PGDK,ASDK,ADK)

 

PENGALAMAN DALAM PERKHIDMATAN

  03.06.1980 Penguasa Kastam (Jawatan Sangkut), Gred A22.
  17.09.1980
Ditukarkan Ke Pelabuhan Kota Kinabalu, Sabah.
  15.10.1983
Ditukarkan Ke Stesen Labuan.
  19.12.1983 Penguasa Kanan Kastam (Jawatan Sementara), Pelabuhan Kota Kinabalu, Sabah.
  01.03.1984
 
Ditukarkan Ke Stesen Lahad Datu, Sabah.
  19.12.1986 Ditukarkan Ke Cawangan Pencegah, Kota Kinabalu, Sabah.
  01.11.1990 Kenaikan Pangkat Ke Penguasa Kanan Kastam, Gred A12.
  17.12.1990 Ditukarkan Ke Stesen Wilayah Persekutuan Labuan.
  03.12.1993 Penolong Pengarah Kastam, Cawangan Tarif/Penjenisan, Kuala Lumpur, Gred W3.
  25.03.1996
Memangku Jawatan Penolong Kanan Pengarah Kastam, Bahagian Cukai Dalaman, Kota Kinabalu, Sabah Gred W2.
  02.05.1996 Kenaikan Pangkat Ke Penolong Kanan Pengarah Kastam, Gred W2.
  01.12.2001 Dilantik Sebagai Timbalan Pengarah Kastam Negeri Sabah (Bahagian Pencegahan), Gred W1.
  20.02.2006 Ditukarkan Ke Cawangan Perindustrian Zon Bebas Dan Kawalan Gudang Pengilangan Berlesen, Ibu Pejabat Kastam Diraja Malaysia.
  13.11.2006 Ditukarkan Ke Jabatan Kastam Diraja Malaysia, Sabah.
  04.01.2007 Dilantik Sebagai Pengarah Kastam Negeri Sabah, Gred Utama C.
  06.07.2010 Dilantik Sebagai Timbalan Ketua Pengarah Kastam (Perkastaman/Cukai Dalam Negeri), Gred Utama B.
  14.01.2011 Dilantik Sebagai Timbalan Ketua Pengarah Kastam (Penguat Kuasa/Pematuhan), Gred Utama A.
  07.08.2011 Bersara wajib.
  05.09.2012 - Sekarang Ahli Suruhanjaya Pilihan Raya Malaysia.
   
Jasa :-
1. Pemerhati Pilihan Raya Presiden Maldives pada tahun 2013. Maklumat lanjut di sini.